يادداشت ها
سفرنامه ی اصفهان و شيراز ( 4 )

عصر به  "پارک ایثارگران  "رفتیم که تاب های جالبی برای بازی بچه ها داشت ." پل خواجو" را هم دیدیم ؛ خیلی جالب و دیدنی و البته شلوغ بود .

صبح از رادیو شنیدم که مقام ِ رهبری طی نامه ای از رییس جمهور خواسته عوامل ِ ترور ِ دکتر حجاریان به سرعت شناسایی و دستگیر شوند . خاتمی هم در نامه ای به مسئولان در این باره دستور ِ اکید داده است .

از اخبار ِ ساعت ِ هشت ِ رادیو شنیدم که در مجموع پنج نفر ( ضارب ، موتور سوار ، سه نفر که مراقبت ِ پیرامونی می کرده اند ) در ارتباط با ترور ِ حجاریان دستگیر شده و در اختیار ِ وزارت ِ اطلاعات اند .

در دست شویی ِ مدرسه باز هم با گچ سفید دو عبارت دیده شد : " دخترها ململی دارند " و " هر کس به این دست شویی بیاید ، خر است " .

خانم می گفت ، دیده است که یکی از دختران ِ ساکن در مدرسه موهای خود را در ظرف شویی شانه کرده بوده است !

پیاده به طرف ِ" تکیه ی شهدا" رفتیم . آرامگاه های آیات عظام مشکوة ، شمس آبادی و اشرفی اصفهانی را دیدیم . نیز مزار ِ مرحوم استاد جلال الدین همایی را دیدیم که بر روی آن چنین نوشته شده بود : " هوالحی الذی لایموت . یارب به در ِ تو آمدم شرمنده / از بار ِ گناه سربه زیر افکنده / من بنده ی عاصی ام ، تو مولای کریم / عفو از تو روا بوَد ، گناه از بنده . سنا جلال همایی به گوش ِ غیب نیوش / ندای ارجعی از بام ِ عرش چون بشنفت / شکفته گشت به لبیک و بَهر ِ تاریخش / از آشیانه ی تن شد رها همایی گفت / 1400 . جلال الدین همایی ولادت : غرّه ی رمضان 1317هجری قمری . وفات : 6 رمضان 1400 هجری قمری برابر با 1278- 1359 هجری شمسی " .

از این سنگ ِ قبر عکسی هم گرفتم.

  "تکیه ی شهدا "بسیار تمیز و مرتب بود واز این جهت نمی شد آن را با مزار ِ شهدای مشهد مقایسه کرد .ادامه دارد ... .